Sa asud siin: Avaleht › Suendmused

ETL Üldkoosolek

20. juunil 2012 toimus Eesti Testijate Liidu Üldkoosolek, kus võeti kokku 2011 aasta tegemised ning pandi paika plaanid 2012. aasta tarvis.
Koosolek toimus paralleelselt ni Tallinnas kui Tartus Skype vahendusel. Tallinnas koguneti ASA Quality Services ruumes, kus on ETL-i üritused ka mitmel eelneval korral toimunud. Tartus oli võõrustajaks Playtech, kus toimus aprillikuus üritus "ETL tuleb külla". Täname lahke vastuvõtu eest! Suur tänu Raimondile, kes lahendas tehnilised küsimused.
 
Kokku osales koosolekul 21 liiget, kes esindasid kokku 46 liiget. Kindlasti oli üheks põhjuseks, miks paljud ei saanud kohale tulla, suvine aeg. Kuna järgmist hooaega kokkuvõttev koosolek toimub 2013. a. septembrikuus, siis loodame, et kohale saavad tulla ka need, kellel seekord see tegemata jäi.
 
Lähemalt saab otsustega tutvuda Üldkoosoleku protokollist, mille leiate siit. Lisaks on võimalik toimunu kohta lugeda blogist.
 
 
 

Raivo ja Harles TAPOST konverentsil

Raivo ja Harles käisid Riias TAPOST konverentsil, kus tegid ettekande teemal "How to survive in unknown sea".

2012. aasta kevadel, keset talvehõngulist maikuud, läksime Harlesega lõunasse sooja ja testimistarkust otsima. Sihtpunkt oli Riias toimuv konverents TAPOST 2012, kus meid oodati kui avaesinejaid.

TAPOST on aastal 2000 alguse saanud konverentsisari , mille eesmärk on parandada suhtlust ja ideedevahetust erinevate IT erialade professionaalid e vahel.

Meie ettekanne kandis pealkirja "Key Success Factors not to sink in unknown Sea". Rääkisime, kuidas tulla toime uutes olukordades – testimises, projektides jm –, mida teha ja millele tähelepanu pöörata. Tõmbasime paralleele spordi ja töö vahel ning tõime näiteid oma elust ja tööst.

Teistest esinejatest tasub ära märkida järgmisi:

Armands Baranovskis ja Zane Baranovska – „Usability testing. We don’t think about the air we breathe";
Nadežda Zinkeviča – „Testing automation implementation for external customer";
Guna Petrova – „Efficient testing documentation".

Üritusel oli umbkaudu 200 inimest, mis riigi suurust arvesse võttes on päris suur hulk. Ettekannete juures meeldis mulle, et neid tegid inimesed tööpõllult, mitte elukutselised konverentsil käijad. See peegeldas hästi Läti testimiselu sisekaemust.
Konverentsi korraldusele võiks üht-teist ette heita (kohvikannuni jõudmiseks tuli pikk võitlus maha pidada ), kuid ürituse hinda (15 eurot) arvestades oli tegu igati professionaalse ja kasuliku ettevõtmisega.

Siinkohal kutsungi üles kõiki Eesti testijaid minema ja kuulama, kuidas meie lõunanaabrid testivad, ning loomulikult ka esinema ja näitama, kuidas meie testime!

 

ETL tuleb külla - Playtech

25. aprill 2012. Varahommik. Viis aktivisti (Allan, Arvi, Harles, Konstantin ja Mart) astuvad Tallinnas rongi. Mis teoksil? Otsustasime Tartusse vaatama minna, mis elu elatakse Eesti suurimas tarkvarafirmas Playtech. Külaskäik sai teoks tänu Rudolfile, kes oli meie saabumise ajaks kõik kenasti ette valmistanud.

Tallinlased otsustasid päeva alustada rongitranspordi testimisega, et päevast maksimum võtta. Nagu selgus on tegemist vägagi mõnusa viisiga liikuda Tallinnast Tartusse. Wifi töötas, puhvetist sai mõnusa suutäie ning kohvilonksu. Juttu jätkus terveks teeks. Mart leidis kõige kõrvalt aega süveneda ka raamatusse.

Teel Playtech-i sai läbi astutud ka Tartu Ülikoolist, kuhu Nordic Testing Days reklaam üles riputati. Teel sihtkohta kohtuti Meelikesega, kohapeal ootasid Maili ja Rasmus.


Playtech-s algas päev ülevaatega firmast minevikus, olevikus ja tulevikus. Kaari Simsonilt saime teada, et Playtechi kontorid asuvad seitsmes riigis, Playtech on noteeritud Londoni börsil ning palju muud huvitavat. Palju elevust tekitas kalade süsteemi kirjeldus. Tutvustusele järgnes ekskursioon uhiuues kontoris.

Pealelõunane sessioon algas mängu testimisega (mis oli samuti kaladega seotud). Peab tunnistama, et tegemist oli väga huvitava ettevõtmisega (mis tähendab, et sarnaseid ettevõtmisi tuleb kindlasti korrata). Kuigi mängude testimine oli kõigile uus kogemus ning esmapilgul tundus, et me kõik ujusime tundmatus kohas, suutsime ka mõned vead leida.

Järgnes Rudolfi ülevaade testimisest ja testimise organisatsioonist Playtech-s., misjärel anti sõna külalisesinejatele. Rasmus Koorits Celeg Hannas-st rääkis kuidas saab väljaspool tööaega end testimise valdkonnas arendada ning Harles tutvustas Eesti Testijate Liitu.

Päev möödus kiiresti ja meeleolu oli kõigil hea. Tallinlased tegid kerge Pizza ning istusid bussi, mis neid koju tagasi viis.

Suured tänud Kaarile, Kerlile, Rudolfile ja Riskole tänu kellele see meeldejääv üritus toimus!Kontaktandmed

Jälgi meid Facebookis